Anasayfa > Ürünlerimiz > Uyku Apne Cihazları > Uyku Cihazları > Ventmed > Ventmed DS-8 BPAP S/T30 Cihazı

Sensus Medikal Ürünler Satış ve KiralamaVENTMED DREAMSLEEP DS6 OTOMATİK UYKU APNE CİHAZI (OTOCPAP) Fiyatı ve  Özellikleri - GittiGidiyorUyku Yardım Makinesi, Ev için Uzun Süreli Çalışma Sağlıklı Terapi  Ekipmanları & amp; Seyahat -DS6'da Çevrimiçi olarak Türkiye satın alın.  B09NC3FBN6

Ventmed DS-8 BIPAP ST30 Cihazı

 

Ventmed DS-8 BIPAP ST30 Entegre Nemlendiricili EPR (Ekspiratuar Basınç Tahliyesi) ile Ventmed DS-8 ST30– Bi-level Pozitif Havayolu Basıncı (BiPAP), en üst düzeyde terapi konforu sunar. Hastanede veya evde solunum yetmezliği ya da ileri derecede uyku apnesi olan kullanıcılar için non-invaziv ventilasyon sağlayabilir. VENTMED DS-8 BIPAP ST (Bifazik Pozitif Havayolu Basıncı) Cihazı solunum hastalıklarının tedavisinde kullanılan iki seviyeli girişimsel olmayan bir çeşit ventilatör cihazıdır (solunum cihazı). Bipap ST cihazı solunum yollarına havanın itilmesine yardımcı olmaktadır.

Normal sağlıklı solunum sırasında diyafram kası kasılır azalan göğüs içe basınca bağlı olarak hava solunum yollarında alveol adı verilen yapılara ulaşır. Kan damarlarından oksijen ve karbondioksit değişimi gerçekleşir. Diyaframın gevşemesi ile hava dışarı atılır. diyaframı etkileyen sorunlar veya hava yollarında tıkanıklık, darlığa sebep olan çeşitli hastalıklarda BİPAP ST cihazına ihtiyaç duyulur. 
 
Solunumu etkileyen ve BİPAP ST tedavisi gibi pozitif basınca ihtiyaç duyulmasını sağlayan hastalıklar vardır. Örnek olarak Kronik Obstrüktif Akciğer Rahatsızlığı (KOAH),Obstrüktif Uyku Apnesi, Astım Alevlenmesi, akciğer İltihaplanması (Pnömoni) gibi hastalıklar etkendir.
 
BİPAP ST cihazını BİPAP cihazından ayıran en büyük farkı Spontane Time özelliğidir. ST dakika başına minimum nefes sayısı karşılanmadığında kullanıcıya nefes alması için basınç uygular. Bu cihaz bir dakika  içerisinde hem nefes almasını hemde nefes vermesini tetikler.
 
VentMed marka DS-8 model BİPAP ST cihazının kullanımını gerektiren tedavi genellikle PAP (pozitif hava yolu basınç) tedavisi olarak isimlendirilmektedir.
Bu tip medikal cihazlar kullanılmadan önce doktor hastayı muayene etmelidir. Doktorun uygun gördüğü basınçlı hava burun maskesi kullanılarak hava yoluna iletilir. Bu gönderilen basınç sayesinde hasta uyurken kasların çökmesi engellenmiş olur. Hava yolunun sürekli açık vaziyette kalmasıyla oksijen miktarının düşmesi gibi durumların önüne geçilir.

 

ÇALIŞMA MODU

BİPAP ST

RENK

GRİ

SES

<28 dB 320*240

EKRAN

D2.8 inch TFT 320 

BASINÇ ARALIĞI

4-30 cmH2O

NEFES ALMA BASINÇ IPAP

4-30 cmH2O

NEFES VERME BASINÇ EPAP

4-20 cmH2O

İNSPİRYUM TETİKLEME

1-5 SEVİYE

NEFES VERME SEVİYESİ

1-5 SEVİYE

NEFES ALMA HASSASİYETİ

1-5 SEVİYE

VERİ DEPOLAMA

SD Card

GÜÇ KAYNAĞI

Input 100-240V, 50-60Hz, 1-2A; Output + 24V , 2.5A

KİLİT FONKSİYONU

VAR

APNE ALGISI

VAR

EKRAN OTOMATİK UYKU

VAR

RAMPA ÖZELLİĞİ

VAR

OTOMATİK AÇMA-KAPAMA

VAR

EPR

VAR 

OTOMATİK RAKIM AYARI

VAR

HAVA KAÇAK UYARISI

VAR

UYANIKLIK ALGILAMA

VAR

SU KAPASİTESİ

220 ML max

NEMLENDİRİCİ

VAR

 

Copyright 2024 - Amg Medikal - Solunum ve Uyku Cihazları Merkezi