Anasayfa > Ürünlerimiz > Uyku Apne Cihazları > Uyku Cihazları > Ventmed > Ventmed DS -7 BPAP S Cihazı

VENTMED DREAMSLEEP DS6 OTOMATİK UYKU APNE CİHAZI (OTOCPAP) Fiyatı ve  Özellikleri - GittiGidiyorVentMed DreamSleep DS6 Auto CPAP Cihazı *Maske Hediyeli* - CPAP Merkezi

VENTEMED DS-7 BİPAP

Normal sağlıklı solun um sırasında diyafram kası kasılır azalan göğüs içe basınca bağlı olarak hava solunum yollarında alveol adı verilen yapılara ulaşır. Kan damarlarından oksi1jen ve karbondioksit değişimi gerçekleşir. Diyaframın gevşemesi ile hava dışarı atılır. diyaframı etkileyen sorunlar veya hava yollarında tıkanıklık, darlığa sebep olan çeşitli hastalıklarda BİPAP cihazına ihtiyaç duyulur. 

 
Solunumu etkileyen ve BİPAP tedavisi gibi pozitif basınca ihtiyaç duyulmasını sağlayan hastalıklar vardır. Örnek olarak Kronik Obstrüktif Akciğer Rahatsızlığı (KOAH),Obstrüktif Uyku Apnesi, Astım Alevlenmesi, akciğer İltihaplanması (Pnömoni) gibi hastalıklar etkendir.

 VENTEMED DS-7 BİPAP cihazları kullanımını gerektiren tedavi genellikle PAP tedavisi olarak isimlendirilmektedir.

Bu tip medikal cihazlar kullanılmadan önce doktor hastayı muayene etmelidir. Doktorun uygun gördüğü basınçlı hava burun maskesi kullanılarak hava yoluna iletilir. Bu gönderilen basınç sayesinde hasta uyurken kasların çökmesi engellenmiş olur. Hava yolunun sürekli açık vaziyette kalmasıyla oksijen miktarının düşmesi gibi durumların önüne geçilir.

Cihazlar hastanın ağzının içerisinde sürekli olarak ya da ara ara pozitif basınç yaratmak suretiyle çalışırlar. Apne rahatsızlığı bulunan hastaların neredeyse %70’i bu tedaviye uyum sağlamaktadır. Ancak hastaların bu aletleri düzenli bir şekilde kullanması gerekmektedir.

ÇALIŞMA MODU

BİPAP S

RENK

GRİ

SES

<28 dB 320*240

EKRAN

D2.8 inch TFT 320 

BASINÇ ARALIĞI

4-25 cmH2O

NEFES ALMA BASINÇ IPAP

4-25 cmH2O

NEFES VERME BASINÇ EPAP

4-20 cmH2O

İNSPİRYUM TETİKLEME

1-5 SEVİYE

NEFES VERME SEVİYESİ

1-5 SEVİYE

NEFES ALMA HASSASİYETİ

1-5 SEVİYE

VERİ DEPOLAMA

SD Card

GÜÇ KAYNAĞI

Input 100-240V, 50-60Hz, 1-2A; Output + 24V , 2.5A

KİLİT FONKSİYONU

VAR

APNE ALGISI

VAR

EKRAN OTOMATİK UYKU

VAR

RAMPA ÖZELLİĞİ

VAR

OTOMATİK AÇMA-KAPAMA

VAR

EPR

VAR 

OTOMATİK RAKIM AYARI

VAR

HAVA KAÇAK UYARISI

VAR

UYANIKLIK ALGILAMA

VAR

SU KAPASİTESİ

220 ML max

NEMLENDİRİCİ

VAR

 

Copyright 2024 - Amg Medikal - Solunum ve Uyku Cihazları Merkezi