Anasayfa > Ürünlerimiz > Solunum Egzersiz Cihazi > Solunum Egzersiz Cihazi

Triflo Solunum Egzersiz Cihazi

Oksimax Akciğer Egzersiz Cihazı

Nefes darlığının birçok sebebi olabilir örneğin astım, koah, anfizem ve bronşitin yanı sıra kuvvetsiz nefes alma alışkanlıkları, yaşlılık. Klinik bilgilere göre solunum kaslarımızı güçlendirmek nefes darlığını azaltmaktadır.

Akciğer Egzersiz Cihazı


Eğzersiz Cihazı Sigara içenler için; solunum yapmamıza yardımcı olan kas yapısını ve aynı zamanda akciğerlerimizin kapasitesini artırmaktır.
Öncelikle nefes darlığı çeken kişilerin ve sigara tiryakisi olanların kullanması faydalıdır.Avrupa EN71 standartlı ve Petkim PP Üretim sertifikalı hammaddeler kullanılmıştır.
Oksimax cihazını çocuklardan uzak tutunuz.

Oksimax Nedir?

Avrupa birliği normlarına ve medikal ürün üretimi için uygun ham maddelerden üretilmiş kullanımı pratik bir akciğer eksersiz cihazıdır. Oksimax derin nefes alma ve tutma eksersizi yapılması için planlanmıştır. Özel bölmeler içinde farklı çapta toplar bulunmaktadır. Hortumun ağızlığı sayesinde içinize çekilen nefes negatif basınç yaparak topları yukarı doğru hareketlendirir.

Kimler Kullanabilir?

Oksimax sağlıklı herkes tarafından kullanılabilir. Oksimaxın benzer bir modeli göğüs hastalıkları kliniklerinde hastalara eksersiz amacıyla kullandırılmaktadır.

Nasıl Kullanılmalı ?

Oksimax günün her saatinde her yerde kullanılabilir. Ağızlıklı hava borusu aparatın bağlantı yerine monte edilir. Ağızlığı ağıza yerleştirir, derin nefes almaya başlanır. Nefes alımı sonucunda oluşan negatif basınç aparatın içindeki topları sırasıyla havaya kaldırır. Amaç topları mümkün olduğu kadar uzun süre yukarıda tutmaktır.

Beklenen Faydalar?

Oksimax kullanımı sırasında alınan derin nefesler sonucu akciğerlere bol miktarda hava girer. Buna bağlı olarak da alınan oksijen miktarı artmış olacaktır. Akciğerlerin en derin yerlerine kadar giren oksijen, bulunduğu dokunun hücrelerinin metabolizmalarını olumlu şekilde etkiler. Egzersizler akciğerlerde oluşan sekrasyonun deşarjında da faydalı olur.

Kullanma Talimatı

Cihazı oluşturan parçaları kutudan çıkarın. Hava emiş borusunu, cihaz gövdesinin alt kısmında bulunan yuvasına takınız.
Ağızlığı ağızınıza yerleştiriniz. Önce hafif nefes alarak ilk topu havada tutmaya çalışın yaklaşık 3-5 saniye havada kalması gerekir. Daha sonra diğer toplar sırasıyla havada tutulmaya çalışılır. Bu uygulama gün içinde bir kaç defa tekrarlanabilir. Çalışmaya başlamadan önce ağzınızda birşey olmamasına dikkat ediniz. Çalışma sonunda Oksimax cihazını temizleyip kutusuna yerleştiriniz. Bu egzersizin amacı solunum yapmanıza yardımcı olan kas yapısını ve aynı zamanda akciğerimizin kapasitesini artırmaktır. Özellikle nefes darlığı çeken kişilerin ve sigara tiryakisi olanların kullanması faydalıdır.

 

 

Copyright 2024 - Amg Medikal - Solunum ve Uyku Cihazları Merkezi