Anasayfa > Ürünlerimiz > Ventilatör > Covidien PURITAN BENNETT 560 Mekanik Ventilatör

 

Covidien PURITAN BENNETT 560 Mekanik Ventilatör

Ev tipi mekanik ventilatör cihazları yoğun bakım, göğüs hastalıkları, nöroloji, acil gibi bölümlerde yatan hastaların tedavi sürecinde kullanılır.

PURITAN BENNETT 560 üst düzey bir ev tipi mekanik ventilatör cihazıdır. Hafif, kompakt, sessiz ve konforludur. Çeşitli ventilasyon modları sayesinde hastanın durumu değişse dahi aynı cihaz ile tedaviye devam edilir. Bu özelliği sayesinde kullanıcının farklı model yeni bir cihaza ihtiyacı kalmaz. Mikrotürbin sistemi ile harici bir basınç kaynağına ihtiyaç duymaz, gerekli havayı kendi üretir.

PURITAN BENNETT 560'ın menüsü tamamiyle Türkçe'dir. Kullanımı çok kolaydır. Hasta yakınları veya hasta bakım personeli tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

PURITAN BENNETT 560 yetişkin ve pediatrik hastalarda kullanılabilir. KOAH ve nöromusküler hastalıkları da içeren birçok akut ve kronik solunum yolu patalojisinin tedavisi için basınç ve hacim modlarını birleştiren taşınabilir karma bir ventilatördür. Non-invaziv (maske ile) veya invaziv (trakeostomi yada endotrakeal) ventilasyon sağladığı için hastanın durumu değişse bile aynı cihaz ile tedaviye devam edilir. Bunun yanında geniş mod seçenekleri vardır: CPAP, PSV, PSV ST, PCV, PACV, VCV, VACV, V SIMV, P SIMV olmak üzere 9 modu vardır.

Tidal hacim (Vt) hedefleme özelliği sayesinde basınç destekli ve kontrollü modlarda hastaya giden havanın hacim değeri sabitlenir. Hasta uyuduğunda ve hareket ettiğinde, tidal hacim hedefi alveolar ventilasyonu rahatlatmak için cihaz tarafından uygulanır, potansiyel olarak noktürnal hipoventilasyonu azaltır.

PURITAN BENNETT 560 hassas akım tetikleyicileri ve mikro-türbin sayesinde hasta ile maksimum senkronizasyon sağlar. PURITAN BENNETT 560 düşük basınçlı oksijen kaynağına bağlanabilir. Bu sayede hastaya giden havada %50'lere kadar oksijen oranı artar. Ayrıca hastaya giden havada minimum %21 oksijen garantisi ile saturasyonun en üst düzeylerde kalmasını sağlar. FiO2 kiti ile hastaya giden oksijen oranı tespit edilir. Dahili bataryası sayesinde elektrik kesintilerinde 11 saate kadar otonomi sağlar. Bataryanın kaç saat çalışacağı ekranda gösterilir böylece elektrik olmadığı zaman hastanın ve yakınlarının içi rahat olur.

PURITAN BENNETT 560 aynı zamanda klinikte kullanılabilir. Yazılım desteği ile hastaların solunum grafikleri ve kayıtları alınabilir. Bunlar hekim tarafından yorumlanarak bir sonraki adım belirlenebilir. Hekim cihazdaki bütün parametreleri çok rahat bir şekilde hastanın durumuna göre ayarlayabilir.

İnspirasyon ve ekspirasyon tetikleyici hassasiyeti ayarlanabilir. Böylece cihaz ile hastaya göre daha iyi senkronize edilir. Aksi durumda hasta, cihaz ile boğuşacaktır.

Geniş monitorizasyon özelliği ile hekim hastayı yakından izleyip, değerleri yorumlayabilir. Anlık akış ve basınç grafikleri cihaz ekranından izlenebilir.

24 saat teknik servis hizmeti
2 (iki) yıl garanti
CPAP, PSV, PSV ST, PCV, PACV, VCV, VACV, V SIMV, P SIMV modları
Yetişkin ve pediatrik hastalarda kullanılır
Non-invaziv ve invaziv ventilaston özellikli
Dahili batarya sayesinde 11 saate kadar otonomi
Hacim: 50 ile 2000 ml arası
Basınç: 5 ile 55 mbar arası
İnspiratuar süre: 0,3 ile 2.4 saniye arası
Frekans: 1 ile 60 bpm arası
İnspiratuar hassasiyet: 1 ile 5 arası
Ekspiratuar hassasiyet: %5 ile %95 arası 
Opsiyonel ısıtıcılı nemlendirici
%50'ye kadar oksijen desteği
4.5 kg ağırlık
Ayarlanabilir I/T veya I/E oranı
Ekstra harici batarya desteği
Kolay çıkarılabilen ve temizlenebilen filtre
Son 8 alarmı ekranda görebilme
Tuş kilidi

 


Dökümanlar


 Covidien PURITAN BENNETT  560 Mekanik Ventilatör Kataloğ

Copyright 2024 - Amg Medikal - Solunum ve Uyku Cihazları Merkezi